“HomoCOVIDus” – як громадянське суспільство працюватиме після карантину?

В усьому світі можливість фізично брати участь у громадянській активності була обмежена через карантин та соціальне дистанціювання. Оскільки активне громадянське суспільство має важливе значення для здорової демократії, то у нових “постCOVIDівських” реаліях дії ГО будуть мати першочергове значення як для допомоги вразливим групам населення, так і для служіння громадськості в цілому.
Саме тому цей випуск ньюзлетеру ми вирішили присвятити тому, як ГО планують дати відсіч новим викликам та допомогти громадянському суспільству вистояти після карантину. Ми також розкажемо про онлайн конференцію “Адаптуємося до змін: український і міжнародний досвід”, яка зібрала ГО, щоб обговорити їхній досвід та уроки, отримані під час епідемії. Також у нашому новому аналітичному матеріалі ви дізнаєтесь про першу відповідь громадянського суспільства на виклики, пов’язані з кризою, та про вкрай важливу роль ГО у підтримці демократичного курсу країни. І наостанок ми поділимося низкою інтерв’ю та цитатами лідерів громадянського суспільства.

Наша аналітика

Наша нова аналітика “Громадянське суспільство знову піднімається до боротьби з COVID-19” присвячена питанню реакції громадянського суспільства України на пандемію. Ми детально вивчили реакції волонтерів та ГО на COVID-19, порівнявши її з діями під час Революції гідності. Ми також проаналізували відповідні політичні заяви та визначили три основні уроки коронавірусу. У статті підкреслюється “критична роль громадянського суспільства у підтримці демократичного курсу країни” і наводиться приклад того, як багато ГО, включаючи партнерів програми “Долучайся!”, діяли задля усунення проблем, які уряд не мав можливості подолати.

Детальніше.

****

Приєднуйся до нас на благодійному телеконцерті #СмілівеCерце

23 травня Програма “Долучайся!” разом із Всеукраїнською асоціацією музичних подій організовують телеконцерт у партнерстві з Atlas Weekend та телеканалом M1 під назвою #СмілівеCерце. Учасниками концерту стануть Аліна Паш, а також групи Бумбокс та Друга Ріка. У такий спосіб ми хочемо нагадати українцям про можливість висловити свою вдячність лікарям, які зараз борються з епідемією коронавірусу. Зробити це можна у різний спосіб – від пожертвування грошей на придбання необхідного захисту для лікарів і до виявлення особистої відповідальності в часи епідемії – дотримуючись правил карантину. Під час концерту всі бажаючі зможуть надіслати спеціальні SMS-повідомлення, кошти від яких будуть спрямовані до ГО “Пацієнти України” на придбання захисних засобів для медиків. виступлять на заході. Концерт транслюватиметься на каналі M1.
Не пропустіть – 23 травня о 19:00 в ефірі М1!

****

Голос громадянського суспільства України

Два місяці карантину промайнули досить швидко. Більшість ГО та активістів змогли адаптуватись до нових умов реалізації своїх програм та проектів. Але що буде з громадянським суспільством України після виходу з карантину? І головне – якими будуть ключові виклики для нашого сектору? Ми поцікавились у представників українського громадянського суспільства.

****

****

****

****

 

****

****

Адаптуємося до змін: український і міжнародний досвід

Пандемія поставила громадських активістів перед багатьма викликами, зокрема необхідністю швидко переформатовувати свою діяльність для боротьби з COVID-19 та шукати ефективні онлайн-інструменти для організаційного менеджменту та комунікації. Але в той же час, коронавірус відкрив і нові можливості для ГО: зміцнив соціальний капітал, сприяв мобілізації зусиль та допомогав знайти нові креативні ідеї та нові напрями роботи, зокрема боротьбу з фейками та інфодемією. Саме таких висновків дійшли учасники онлайн-конференції “Адаптуємося до змін: український і міжнародний досвід”, організованої Програмою “Долучайся!” за участі Школи фондів громад та Ініціативи секторальної підтримки громадянського суспільства України. Онлайн-дискусія зібрала більше 80 учасників, аби обговорити нещодавні дослідження щодо реакції ГО на COVID-19 та уроки карантину для зовнішньої та внутрішньої комунікації, організаційного менеджменту та програмної діяльності, а також інструменти для фандрейзингу під час карантину.

****

Що ми читаємо у “Долучайся!”

Що зміниться для ГО після карантину? Відповідь можна знайти у статті Лідії Григор’євої з женевської Штаб-квартири ООН для Dianova “Як COVID-19 вплине на роль ГО?”. Так, на думку авторки, ГО відіграють принципову роль на місцевому рівні, особливо у питаннях забезпечення економічних можливостей та отримання засобів для існування. Григор’єва зазначає, що пандемія може стати причиною для звуження громадянського сектору та загрозою для участі громадян у ньому. Вона також закликає всіх бути уважними до нових викликів, пов’язаних із доступом громадян до органів влади. Що стосується головної проблеми громадянського суспільства, то тут Григор’єва поділяє стурбованість багатьох українських ГО щодо вирішального значення фінансування. Вона вказує, що організаціям необхідно урізноманітнювати свою бізнес-модель та об’єднувати зусилля з іншими партнерами. Однак, це не причина опускати руки: громадяни все ще відчувають потребу в ГО, які можуть допомогти найвразливішим верствам населення, що можна розглядати як можливість для завовання ще більшої довіри та підтримки серед населення.

Підпишіться на нашу розсилку тут.

 

 

 

Generated by Fontastic.me