Голос громадянського суспільства України – Наталя Бімбірайте

– Чи приділяєте Ви увагу ґендерним питанням під час спілкування зі своєю аудиторією?

– Так, обов’язково піднімаю питання упередженості, утисків, насильства людей через їхню стать та протидії домашньому насильству.

– Як це бути жінкою-лідеркою ОГС?

– Нести відповідальність за свої слова, дії, ініціативи та за спосіб життя. Бути сміливою і чуйною, бачити те, що більшість не помічає. Вміти ставити собі цілі і розставляйте пріоритети, залучати послідовників і працювати на рівних, боротися за ідею до кінця. Бути проактивною, постійно вчитися і розвиватися, грамотно і ненав’язливо допомагати іншим розвиватися, досягати поставлених цілей і працювати на загальне благо. Дуже важливо насолоджуватись тим, що робиш.

– Чи є у Вас поради молодим активісткам як досягти успіху в ОГС?

– Я би порадила тренувати позитивне мислення, мріяти, вірити в себе, гуртувати навколо однодумців – і тоді будь-яка мета досяжна.

– В чому важливість Міжнародного жіночого дня?

– Це символ боротьби за права людини для жінок, проти сексизму та гендерної нерівності. У цей день час поміркувати про досягнутий прогрес, закликати до змін і відзначити належним чином прояви мужності і рішучості з боку звичайних жінок, які грали важливу роль в історії своїх країн і громад.

– Що, на Вашу думку, може зробити кожен з нас, щоб досягти ґендерної рівності?

– Колись давно я почула фразу: зміни себе і тоді світ навколо тебе зміниться також. На мою думку, будь-які зміни починаються з себе. Кожен і кожна можуть докласти бодай трохи зусиль, щоб усвідомити важливість гендерної рівності та побудувати рівні стосунки у своїх родинах – це означає повагу та дбайливе ставлення одне до одного, взаємну підтримку, спільне прийняття рішень. Це дає відчуття щастя.

Generated by Fontastic.me