Голос громадянського суспільства України – Юлія Мінчева

– Чи приділяєте Ви увагу ґендерним питанням під час спілкування зі своєю аудиторією?

Вокс фокусується на економічній аналітиці, державному управлінні та моніторингу реформ, і звертає увагу на гендерні питання, де це є суттєвим. Наприклад, ми публікуємо матеріали про ринок праці України та гендерну нерівність в умовах пандемії, гендерно-орієнтований підхід до бюджетування, жінок на війні чи прояви сексизму нардепів. Окремо слідкуємо, аби в публічному просторі лунали частіше коментарі експерток та аналітикинь.

– Як це бути жінкою-лідеркою ОГС?

Гадаю, десь так само, як бути чоловіком-лідером, і не лише в ОГС. Тішить, що в секторі переважно всі класні, прогресивні та недискримінуючі, багато неймовірних жінок-лідерок, це не є якимось винятком, скоріше – великим натхненням.

– Чи є у Вас поради молодим активісткам як досягти успіху в ОГС?

Концентруватись на питанні “Навіщо?”, плекати співпрацю, займати своє місце за столом та достатньо спати.

– Чи змінилось щось для розвитку жіночого активізму протягом останніх років?

Так, пожвавлення дискусії довкола гендерної рівності (спричинена чи запровадженням квот (хоч я не є їх великою прихильницею), чи (не)ратифікацією Стамбульської конфенції, чи серіалами з фемоптикою) сприяє як посиленню жіночого активізму, так і залученності жінок та реалізації важливих і цікавих проектів саме з фокусом на потреби жінок.

– В чому важливість Міжнародного жіночого дня?

Гадаю, просто в тому, що він є. Це чудова нагода порефлексувати, яким обмеженим був вибір шляху для дівчат 200, 100, 50 років тому, подякувати тим, завдяки кому цей вибір вже маємо ми, подумати, що ще можна зробити кожен на свому місці, аби ще за 100 років у всіх викликав подив сам факт існування такого дня.

– Що, на Вашу думку, може зробити кожен з нас, щоб досягти ґендерної рівності?

Частіше в голові замінювати чоловіків на жінок, а жінок на чоловіків в різних ситуаціях і помічати, чи змінюються від того ваші дії/ставлення/судження – загалом не мають, бо мають не гендером обумовлюватись. А ще пограти в гру “Бути жінкою” від Stabilization Support Services.

Generated by Fontastic.me