Голос громадянського суспільства України – Анастасія Мазурок

За даними нашого останнього опитування щодо громадського залучення, майже чверть респондентів вважають, що пересічні громадяни відіграють головну роль у боротьбі з корупцією. Однак лише 1% вживає заходів, повідомляючи про випадки корупції. Як прості громадяни можуть протистояти корупції та боротись з нею?

Один зі способів протистояти корупції – не стояти осторонь, коли вона поруч. Головне не мовчати, а діяти. Якщо ви готові стати викривачем корупції і протидіяти їй, попереду на вас чекає непростий шлях, зокрема вам доведеться:

  • Розібратися, що таке корупція.
  • Виявити її та зафіксувати.
  • Повідомити про неї доступними вам каналами.
  • Отримати гарантований державою захист.
  • За умови обвинувального вироку суду відчути, що зробив складний, але правильний вибір. До речі, можна ще й отримати свої 10% винагороди.

Успіхів!

Державі важко стримувати корупцію самостійно, тому до боротьби з корупцією активно залучені як громадянське суспільство, так і міжнародні партнери. Наскільки значною є їх участь? 

Ми в  Transparency International віримо, що лише разом, об’єднавши зусилля усіх – держави, бізнесу та громадянського суспільства – можна досягти дійсно значних змін. Це, зокрема, показують історії успішного запуску систем Prozorro і Prozorro.Продажі, запуск Вищого антикорупційного суду. Ми віримо в синергії та партнерства.

Тільки в умовах належної роботи усіх органів, важелів стримувань і противаг можлива збалансована робота всієї державної системи. Саме тому ми працюємо над тим, щоб забезпечувати механізми протидії корупції, сприяти належній роботі системі покарання корупції, а також залучаємо до цього руху активних громадян.

Назвіть три антикорупційні “лайфхаки”, якими громадяни можуть скористатись у своєму повсякденному житті

Залишайтеся стійкими і вірними своїм принципам та цінностям, вірте у свої сили і добро, об’єднуйтеся і шукайте однодумців, долучайтесь до вже існуючих спільнот. 

Для тих, хто вже вирішив присвятити свій час цій боротьбі, ми створили базу інструкцій, які допоможуть викрити корупційні оборудки або уникнути хабара при взаємодії з владою.

Більше думок шукайте у спеціальному випуску нашого ньюзлетера

Generated by Fontastic.me